Vyhledávač

Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Aktuality > Hlášení místního rozhlasu 14.4.2021

Hlášení místního rozhlasu 14.4.2021  1. ASA, odpady Litovel oznamuje přistavení kontejnerů na pouze velkoobjemový odpad v době od 14. do 16. dubna na obvyklém místě. V letošním roce se nebudou sbírat žádné jiné odpady. Z důvodu proticovidových opatření nebudou ani přítomni pracovníci ASA,a.s., proto prosím dávejte vše do přistavených kontejnerůa nenechávejte nic mimo kontejnery. Po naplnění obou kontejnerů, již nebude možné další odpad přijímat. Zbytek odpadů si ponechejte doma. Budou odvezeny v podzimním termínu.
  2. SDH Raková u Konice oznamuje konání sběru železa, které se uskuteční v sobotu 17. dubna. Železo prosím nechte před domem a hasiči si ho odvezou.
  3. Český statistický úřad oznamuje prodloužení konání sčítání lidu, domů a bytů v České republice do 11. května 2021. V této době probíhá sčítání online. Po
    tomto datu budou provádět terénní došetření sčítací komisaři, kteří se musí prokázat průkazem sčítacího komisaře. Veškeré informace jsou vyvěšeny na
    úřední desce obce i na webových stránkách obce
  4. SDH Raková u Konice nově oznamuje, že letos poprvé bude také provádět sběr elektroodpadu. Vše, co chcete odevzdat, dejte prosím vedle železa a hasiči si vše odvezou. Upozorňujeme, že elektrozařízení musí být kompletní. Jedná se o ledničky, mražáky, pračky, sušičky, vysavače, elektronářadí, mikrovlnky, varné konvice, rádia,atd.
  5. Oznamujeme všem, že v rámci již ukončeného projektu nakládání s bioodpadem v naší obci, zbylo několik kompostérů. Ti, kteří by měli zájem o kompostér zdarma, mohou se přihlásit na obecním úřadě.
  6. Žádáme rodiče dětí, aby dohlédli na úklid hraček na dětském hřišti před odchodem z hřiště.