Vyhledávač

Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Aktuality > Hlášení místního rozhlasu 2.11.2021

Hlášení místního rozhlasu 2.11.2021  1. Oznamujeme všem občanům a chalupářům, že se obec rozhodla rozšířit sběr odpadů o rostlinné oleje a tuky. Během příštího týdne budou u sběrných míst přidány nádoby, do kterých se budou rostlinné oleje a tuky ukládat. Jedlý olej ukládejte prosím do PET lahví, a ty následně uložte do nádob. Dále ztužené tuky uložte do plastových vaniček a ty následně také uložte do nádob. Do nádob nepatří technické, motorové ani převodové oleje. Bližší informace jsou vyvěšeny na úřední desce. Děkujeme, že se přidáte k třídění i tohoto dalšího odpadu.
  2. Obec ve spolupráci s firmou Infos.cz vám roznesli do vašich schránek formulář pro uvedení souhlasu s napojením objektu na optické kabelové vedení, a případně vybudování vnitřních kabelových rozvodů. Firma bude v následujících týdnech zdarma pokládat v obci optický kabel ke každé nemovitosti v rámci společného projektu digitalizace pro celkem 23 obcí. Kabel bude přiveden ke každé nemovitosti, bez povinnosti připojení. O tom si můžete rozhodnout sami v jakékoli následné době. O místě vedení kabelu po vašem pozemku se domluvíte následně s realizační firmou.  V případě vašeho nesouhlasu bude konec kabelu umístěn na konci obecního pozemku a v případě vaší pozdější žádosti o připojení budete muset tuto část uhradit. Žádáme o vyplnění obratem a uložení do schránky na obecním úřadu.
  3. Dne 6. listopadu bude firma Kominictví Kvapík Petřík provádět kontroly a čištění komínů v naší obci. V případě zájmu volejte na telefonní číslo: 777 997 966. Cena za kontrolu a čištění je 390 Kč.
  4. Pan farář Bohuslavické farnosti vás tímto zve na benefiční a narozeninový koncert ve farním kostele sv. Bartoloměje v Bohuslavicích v sobotu 6. Listopadu od 15hodin. Program akce je vyvěšen na úřední desce obce. Pan farář chce touto akcí poděkovat všem, kteří jakkoli přispěli a pomohli s vytvořením a zhotovením nových vitráží v kostele.
  5. Firma Sitel oznamuje, že v úterý bude v rámci nastávající investiční akce pokládání optického kabelu od 18.30 minut v místní hospodě odpovídat na všechny dotazy v rámci přípojek a umístění napojení optického kabelu. Přijďte všichni, kdo má jakýkoliv dotaz.
  6. Komunitní centrum oznamuje konání Předvánočního tvoření v komunitním centru v pátek 5. Listopadu od 16.30 minut. Všichni jste srdečně zváni.
  7. SDH žádá všechny členy kteří vlastní vycházkový stejnokroj, aby se dostavili v neděli 7. 11. ve 13 hodin na krátké focení před hasičskou zbrojnicí.  Zároveň žádáme i děti, které mají pracovní stejnokroj, aby se dostavili taktéž.