Vyhledávač

Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Aktuality > Hlášení místního rozhlasu 26.10.2021

Hlášení místního rozhlasu 26.10.2021  1. FCC odpady Litovel oznamuje konání tradičního sběru objemného a nebezpečného odpadu. Sběr velkoobjemového odpadu bude probíhat do přistavených kontejnerů od středy 27. 10. do pátku 29. 10., na tradičním místě u požární nádrže. Následný sběr nebezpečného odpadu a zbytků velkoobjemového odpadu bude probíhat v sobotu 30. 10. v době od 9 hodin 10 minut do 9 hodin a 40 minut. Upozorňujeme, že stavební odpad a pneumatiky se nesbírají. Elektrozařízení se sbírá celoročně a můžete ho kdykoli odevzdat u červených vrat vedle obecního úřadu. Odevzdáním elektroodpadů přispějete hasičům do jejich pokladny. Bližší informace jsou vyvěšeny na úřední desce obce.
  2. Oznamujeme všem občanům a chalupářům, že se obec rozhodla rozšířit sběr odpadů o rostlinné oleje a tuky. Během příštího týdne budou u sběrných míst přidány nádoby, do kterých se budou rostlinné oleje a tuky ukládat. Jedlý olej ukládejte prosím do PET lahví, a ty následně uložte do nádob. Dále ztužené tuky uložte do plastových vaniček a ty následně také uložte do nádob. Do nádob nepatří technické, motorové ani převodové oleje. Bližší informace jsou vyvěšeny na úřední desce. Děkujeme, že se přidáte k třídění i tohoto dalšího odpadu.
  3. Pan farář Bohuslavické farnosti oznamuje konání mše svaté v naší kapli dne 28. 10. od 17 hodin. Vezměte si prosím sebou kancionály.
  4. Pan farář bohuslavické farnosti oznamuje konání dušičkové pobožnosti v neděli 31. 10. od 14 hodin na bohuslavickém hřbitově. Ti, kteří chtějí uvézt vzpomínku v podobě konkrétní osoby nebo rodiny, mohou tak uvést na formuláři umístěném v místním obchodě.
  5. Obec ve spolupráci s firmou Infos.cz vám roznesli do vašich schránek formulář pro uvedení souhlasu s napojením objektu na optické kabelové vedení, a případně vybudování vnitřních kabelových rozvodů. Firma bude v následujících týdnech zdarma pokládat v obci optický kabel ke každé nemovitosti v rámci společného projektu digitalizace pro celkem 23 obcí. Kabel bude přiveden ke každé nemovitosti, bez povinnosti připojení. O tom si můžete rozhodnout sami v jakékoli následné době. O místě vedení kabelu po vašem pozemku se domluvíte následně s realizační firmou.  V případě vašeho nesouhlasu bude konec kabelu umístěn na konci obecního pozemku a v případě vaší pozdější žádosti o připojení budete muset tuto část uhradit. Žádáme o vyplnění obratem a uložení do schránky na obecním úřadu.
  6. Dne 6. listopadu bude firma Kominictví Kvapík Petřík provádět kontroly a čištění komínů v naší obci. V případě zájmu volejte na telefonní číslo: 777 997 966. Cena za kontrolu a čištění je 390 Kč.