Vyhledávač

Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Aktuality > Hlášení místního rozhlasu 30.6.2022

Hlášení místního rozhlasu 30.6.2022  1. Oznamujeme občanům i chalupářům, že na základě pozvání obce Zádveřice – Raková v rámci akce třetího setkání tří obcí, organizujeme návštěvu našich občanů a chalupářů. Akce se koná 16. července a přihlásit se můžete co nejdříve v co největším počtu na obecním úřadě. Obec hradí 50% nákladů na dopravu. Děkujeme všem, kteří svou účastí podpoří vzájemnou družbu, která trvá již přes dvacet roků.
  2. Firma Společenství kominíků a topenářů bude provádět v naší obci revize kotlů na tuhá paliva. Dále pak také provádí revize, kontroly a čištění komínů a kontroly kotlů na plynná paliva.
    Termín revizí a kontrol se uskuteční ve ČTVRTEK 7. července
  3. Obecní úřad oznamuje možnost dovozu odpadového dřeva. Objednávat můžete na obecním úřadě během úředních hodin. Letos si můžete vybrat smrkové, nebo modřínové dřevo. Cena za vysoký kontejner multikáry je u smrkového dřeva 2100 Kč u modřínového dřeva 2600 Kč. Uvedené ceny jsou i s dopravou.
  4. Obecní úřad oznamuje zájemcům o kandidaturu do komunálních voleb, že jsou na obecním úřadě připraveny dokumenty k vyzvednutí. A to kandidátní listina, prohlášení kandidáta a petice na podporu kandidatury. Vyzvednout si můžete během úředních hodin.
  5. Nová pěstitelská pálenice v Rakové oznamuje, že zahajuje svoji činnost od 20. července. Objednávat pálení můžete osobně nebo na telefonním čísle uvedeném na úřední desce obce.
  6. Na základě častých dotazů občanů ohledně výsledku předvolební ankety oznamujeme, že anketa nebyla organizována obecním úřadem ani zastupitelstvem obce. Anketu provedl svojí iniciativou pan Václav Konečný a tudíž, vám výsledky sdělí pouze osobně pan Konečný.