Vyhledávač

Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Aktuality

Aktuality


Štítky:

Lyžování v Kladkách

www.lyzovanikladky.cz.jpg


Publikováno 3. 3. 2023 6:05

Poplatek za odpady a ze psů

Oznamujeme občanům a chalupářům, že během úředních hodin mohou na obecním úřadě platit poplatky za odpady a ze psů.

Výše poplatků je stejná jako v loňském roce - za odpady 600 Kč za občana nebo objekt u chalupáře, 100 Kč za jednoho psa a 200 Kč za druhého a další psy. Od poplatku za odpady jsou osvobozeny děti do šesti let věku včetně.

Poplatky můžete také uhradit převodem na účet obce 21026701/0100. Do zprávy pro příjemce uveďte vaše jméno nebo číslo popisné.

První splátka poplatku za odpady a celá výše poplatku ze psů musí být uhrazena do 30. dubna 2023.


Publikováno 1. 3. 2023 16:04

Portál aktuálních pracovních nabídek v Prostějově

Regionální pracovní portál Práce Brigády PROSTĚJOV.cz slouží k vyhledávání práce v Prostějově a okolí v seznamu místních volných pracovních míst. Na stránkách najdete aktuální pracovní nabídky v Prostějově, seznam zaměstnavatelů v Prostějově a okolí včetně profilů firem, zaměstnaneckých výhod a popisu pracovního prostředí. Omezte dojíždění a prozkoumejte možnosti zaměstnání v okolí bydliště.

Webová stránka: Práce Prostějov
Facebook: Facebooková skupina


Publikováno 27. 2. 2023 18:43

Pozvánka na hudební představení Vlak do nebe

Datum konání: 4. 3. 2023

U příležitosti Mezinárodního dne žen srdečně zveme všechny ženy, jejich partnery a rodiny na představení retromuzikálu Vlak do nebe.

Datum konání je v sobotu 4.3. v 17 hodin v budově mateřské školky.

 

Vstupné zdarma!!!

 

 

Jak by se dal v krátkosti charakterizovat muzikál Vlak do nebe?

Vlak do nebe je zároveň komediální a veselý a zároveň i smutný a rozjímavý. Ovšem jak už to tak bývá, vše má šťastný konec.

Děj je zasazen do období parních lokomotiv a swingové hudby, která je dodnes známa napříč generacím. Písně tvoří všeobecně více či méně známé skladby. Kdo by neznal třeba píseň Tereza, nebo Jen pro ten dnešní den či Život je jen náhoda. A právě tyto písně jsou zasazeny do poutavého děje třech lidí, kteří se setkávají na železniční stanici. Ovšem není to jen tak nějaká železniční stanice, je to jakási pomyslná přestupní stanice mezi životem a smrtí. Je zde průvodčí (zároveň houslista) a v informacích sedí klavírista, kteří tvoří živý hudební doprovod muzikálu a zároveň provádí protagonisty dějem.

Tři lidé se sejdou na železniční stanici. Tři lidské osudy, které máme jako divák možnost poznat. Dívka, energická, plná života, zklamána svými blízkými, si omylem šáhla na život. Mladý hoch, spěchá na motorce a v zatáčce se mu řízení vymyká kontrole, končí pod koly nákladního auta. Starý muž, který dostal srdeční slabost. Tito tři lidé se setkávají na železniční stanici a odhalují nám své příběhy. 

 

Mladík k dívce zahoří láskou a snaží se často až komicky o její přízeň. Dívka jej v jeho vášních neustále a s úsměvem krotí, starý muž je přísně kárá, zatímco si z něj oba dělají blázna. Příběh plný humoru, lásky, ale také situací, při kterých nezůstane oko suché. A nakonec v tom všem udělá pořádek průvodčí.

Jak to vše dopadne? Podaří se mladíkovi dobít srdce dívky? Nastoupí všichni do vlaku?

VlakDoNebe-BubbleMusicTVM-cz-HQ-2020 mini.jpg


Publikováno 26. 2. 2023 8:27

Pozvánky na akce v okolí

Košt PLAKÁT 2023 (1).jpg

Sokol Těšetice - ples - plakát - web (1).jpg

rockový_ples_jesenec_2023.jpg

zajezd _ Olomouc.jpg


Publikováno 22. 2. 2023 6:19

Nová mobilní aplikace pro veřejnou dopravu v Olomouckém kraji

Koordinátor IDSOK připravil na základě zkušeností s využíváním mobilní aplikace MobilOK další verzi MobilOK new. Tento produkt cestujícím poskytuje pohodlnější nákup jízdenek pro jednotlivou jízdu i pro pravidelné cestování. Nabízí možnost vyhledání spojení s jeho zobrazením na mapě, vyhledání odjezdů spojů z vybrané zastávky a další funkce, které cestující určitě uvítají. Aplikace je připravována tak, aby si ji první zájemci mohli nainstalovat už koncem ledna 2023.

MobilOK new není jenom nová verze stávající aplikace MobilOK. Je to úplně nový produkt, který zahrnuje všechny funkce od vyhledání spojení, přes nákup jízdenky až po vrácení nevyužité časové jízdenky. Cestující je provázen aplikací tak, aby v ní vše vyřídil a nemusel navštěvovat webové stránky nebo jiné aplikace. Zároveň s přihlášením do aplikace je cestujícímu vytvořen účet v e-shopu a může nakupovat i spravovat svoje jízdenky i přes e-shop (https://eshop.idsok.cz/).

Kromě nákupu všech typů časových jízdních dokladů je nyní možné si v aplikaci zakoupit i jednotlivé jízdné. Mezi další novinky patří také možnost vyhledání spojení včetně okamžitého nákupu patřičného jízdního dokladu. Aplikace se snaží být co nejvíce osobní, cestující může využít variantu se zaznačením své oblíbené zastávky nebo vybrat jako výchozí zastávku tu, kterou udává aktuální GPS poloha uživatele.

I v této aplikaci, podobně jako v e-shopu IDSOK mohou cestující vrátit elektronickou časovou jízdenku kdykoli před začátkem platnosti nebo v jejím průběhu. Nově bude možné vrácení provést přímo z mobilní aplikace. Se spuštěním MobilOK new bude také nově storno poplatek u časových jízdních dokladů zastropován na částku 200 Kč.

Uživatel jistě ocení funkci nastavení upozornění na konec platnosti jízdenky nebo také různé alternativy úhrady jízdního dokladu, např. bankovní kartou, prostřednictvím Apple Pay nebo Google Pay.

Podobně jako v CestujOK (https://cestujok.cz/idspublic/), má uživatel mobilní aplikace možnost zobrazit aktuální informace o spoji, zjistit výši zpoždění nebo jeho aktuální polohu.

Vyzkoušejte a pomozte nám s případným vylepšením nové mobilní aplikace MobilOK new, která pro Vás bude dostupná prostřednictvím Google Play nebo App Store. Více informací naleznete na našich webových stránkách. (https://www.idsok.cz/mobilok-new/)

2022_mobilOK_A4_vyska.jpg


Publikováno 21. 2. 2023 6:21

Remarkplast - nábor zaměstnanců

inzerce_obsluha_regranulačních_linek_tisk.jpg


Publikováno 21. 2. 2023 5:58

Kominické služby

Sdružení kominíků a topenářů

Bude provádět v naší obci ve STŘEDU dne 8.3. požadované kontroly a čištění komínů dle zákonu č. 34/2016 Sb za 450 Kč, čištění plynových kotlů za 450 Kč a revize kotlů na tuhá paliva za 1 100 Kč. Dále nabízí vložkování, frézování komínu.

Zájemci se mohou objednat telefonicky na telefonním čísle: 608 748 989


Publikováno 21. 2. 2023 5:54

Člověk v tísni - příspěvek na bydlení a podpora help linky

Poster energie A4 1.jpg


Publikováno 20. 2. 2023 19:58

Informace o zřizování datových schránek a rušení živnostenských oprávnění

Odbor obecní živnostenský úřad v Konici informuje o zřizování datových schránek a rušení živnostenských oprávnění.

Na základě zákona bude postupně do března 2023 zřízena všem fyzickým osobám podnikajícím datová schránka, a to i těm, kteří svou činnost přerušily. Z tohoto důvodu se na živnostenský úřad obrací zejména starší lidé se žádostí o zrušení živnostenského oprávnění. Klienty přijímáme i mimo úřední dny, nejlépe se telefonicky objednejte na čísle 582 401 450 nebo 582 401 451.

Rádi bychom upozornili, že pro takřka všechna podání na živnostenském úřadě není stanovena místní příslušnost, může nás navštívit tedy kdokoliv bez ohledu na místo svého bydliště nebo sídlo podnikání. Po zrušení živnosti bude datová schránka automaticky znepřístupněna.


Publikováno 16. 2. 2023 6:05